Witamy na naszej stronie!

Związek Stowarzyszeń "Razem w Olsztynie" prowadzi
Olsztyńskie Centrum Wolontariatu SPINACZ


 DZIAŁAMY! SPINAMY!

... ludzi – tych co chcą pomagać, i tych, co potrzebują pomocy...

... wszystkich, którzy mają choć minimum chęci, żeby działać..

... idee, pomysły, działania!

 Olsztyńskie Centrum Wolontariatu "Spinacz" jest

członkiem Ogólnopolskiej Sieci Centrów Wolontariatu.

 „Niech nasza droga będzie wspólna” (JPII)

                                                  

 

 

 Szkolenie "Animator czasu wolnego"

Bezpłatny kurs Pierwszej Pomocy.

  Szkoła TEB Edukacja zaprasza na bezpłatny kurs KWALIFIKOWANA PIERWSZA POMOC, współfinansowany ze środków Unii Europejskiej.
czytaj więcej >> 2019-04-02

Pomoc dla dzieci z najuboższych rodzin .

Jeszcze raz zwracam się z prośbą o pomoc  w imieniu Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej
czytaj więcej >> 2019-03-29

Działania na rzecz zwierząt- czego uczą wolontariuszy.

 Wolontariusze podejmują różnorodne działania na rzecz zwierząt: czasem samodzielnie, organizując pomoc dla bezpańskich psów i kotów żyjących w okolicy, czasem – działając w schronisku. 
czytaj więcej >> 2019-03-21

Wolontariusze\ki poszukiwani !!!!!

 Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Olsztynie poszukuje wolontariuszy\ek
czytaj więcej >> 2019-03-18

Klub Ludzi Pozytywnie Zakręconych

 

W Klubie Ludzi Pozytywnie Zakręconych wspólnie organizujemy akcje, imprezy i festyny mające na celu pomoc organizacjom i osobom indywidualnym. 

Nasze akcje

  • Organizacja loterii fantowej na festynie w ramach XII Warmińsko-Mazurskich Dni Rodzinyktóry odbył się 29 maja 2010 r. Festyn zorganizowany był przez MZPiTU.  Za zebrane pieniądze (362,28 zł) zakupiono: farby, kredki, plasteliny, gry planszowe, karty Piotruś, przybory do tworzenia wyrobów z gliny oraz masy utwardzalnej, szablony do rysowania oraz 10 ryz papieru. Rzeczy przekazano dla małych powodzian przebywających w ramach Zielonej Szkoły w internacie przy ul. Bałtyckiej 37 i 37A.

Fanty na loterię przekazane zostały przez: Miejski Zespół Profilaktyki i Terapii Uzależnień, Miejski Urząd Pracy w Olsztynie, Zespół Szkół Chemicznych w Olsztynie, Stowarzyszenie „Bądź Dobrej Myśli”, Ośrodek Wsparcia dla Matek z Małymi Dziećmi i Kobiet w Ciąży w Olsztynie, Dom Pomocy „Kombatant” oraz Michelin Olsztyn. Dziękujemy za współpracę.

 

  • Loteria Fantowa  „Spinamy Razem” prowadzona w dniu Konferencji podsumowującej pierwszy rok działalności OCW „Spinacz”, 29 kwietnia 2010 r. w Urzędzie Miasta. Zebraliśmy prawie 500zł, za które zakupiono pościel, artykuły higieniczne i szkolne, żywność dla 5 –ciu potrzebujących rodzin. Paczki przekazaliśmy pani pedagog z Gimnazjum nr 11 w Olsztynie.

Fanty na loterię przekazali: Miejski Zespół Profilaktyki i Terapii Uzależnień, Miejski Urząd Pracy w Olsztynie, Zespół Szkół Chemicznych w Olsztynie, Stowarzyszenie „Bądź Dobrej Myśli”, Ośrodek Wsparcia dla Matek z Małymi Dziećmi i Kobiet w Ciąży w Olsztynie, Dom Pomocy „Kombatant”, Firma Handlowo- Usługowa „Sadowski” oraz Restauracja Różana. Dziękujemy za współpracę.

 

·         Współorganizacja Festynu  rodzinnego "Święto Młodości" w Gutkowie dnia 13.06.2009.  Przeprowadziliśmy  ciekawe zabawy, konkursy, było stoisko OCW "Spinacz", przy którym  prowadziliśmy kwestę na  rzecz potrzebującej rodziny z Barczewa podopiecznych Stowarzyszenia Klubu Wolontariusza.

 

·         Organizacja ogniska "Pożegnanie Lata" we współpracy z Domem Kombatanta. Odbyły się zabawy, pieczenie kiełbasek, gry plenerowe,  w których uczestniczyli wolontariusze "Spinacza", pracownicy "Kombatanta", dzieci i przemiłe mieszkanki "Kombatanta".

 

·         Akcja "Świąteczny Gofr". Wolontariusze "Spinacza" piekli i sprzedawali gofry na terenie Szkoły Podstawowej nr 34 w Olsztynie i Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim na Wydziale Nauk Społecznych. Ze sprzedaży gofrów zebraliśmy 400zł. Udało nam się zrobić paczki świąteczne dla 20  rodzin.

 

 

Wolontariusze należący do Klubu Ludzi Pozytywnie Zakręconych:
Magdalena Sutko z córką Kają, Marta Urban-Burdalska z córką Gabrysią, Emilia Ceberek,
Magdalena Dzieniszewska, Magdalena Bartoś, Adam Siwołowski, Katarzyna Kobus, Joanna Taurogińska, Anna Czepil, Agata Szczepańczyk, Wioleta Szarecka oraz Elżbieta Mieczkowska z córką Agatą.

 

I ty również Chcesz się zaangażować?
Zrealizować swój pomysł?
Spotkać ciekawych ludzi i aktywnie spędzić czas w miłej atmosferze?
Skontaktuj się z nami!
Serdecznie zapraszamy do współpracy z nami!
 

 

Kontakt z koordynatorem Klubu Ludzi Pozytywnie Zakręconych:

e-mail: olsztynwolontariat@gmail.com
tel: 503 680 500 (w czasie dyżuru)