Witamy na naszej stronie!

Związek Stowarzyszeń "Razem w Olsztynie" prowadzi
Olsztyńskie Centrum Wolontariatu SPINACZ


 DZIAŁAMY! SPINAMY!

... ludzi – tych co chcą pomagać, i tych, co potrzebują pomocy...

... wszystkich, którzy mają choć minimum chęci, żeby działać..

... idee, pomysły, działania!

 Olsztyńskie Centrum Wolontariatu "Spinacz" jest

członkiem Ogólnopolskiej Sieci Centrów Wolontariatu.

 „Niech nasza droga będzie wspólna” (JPII)

                                                  

 

 

 Szkolenie "Animator czasu wolnego"

Fundacja szuka wolontariuszek/wolontariuszy

 Fundacja Internationaler Bund Polska szuka praktykanta/praktykantki, który wesprze bieżącą działalność organizacji – głównie projekty Wolontariatu Europejskiego i Europejskiegi Korpusu Solidarności.

Internationaler Bund Polska jest fundacją działającą w Krakowie od 2005 roku jako organizacja pożytku publicznego i instytucja kształcąca. Fundacja została założona przez jedną z największych niemieckich organizacji pozarządowych, działających w obszarze oświatowym i socjalnym - Stowarzyszenie Internationaler Bund z siedzibą we Frankfurcie nad Menem.

czytaj więcej >> 2019-07-12

Szkolenie i twórcze spotkanie wolontariuszy .

Na szkoleniu z "Prawnych aspektów wolontariatu "  oprócz osób dzłaj
 
czytaj więcej >> 2019-07-10

Zaproszenie Teatru z Wegajt - dla wszystkich i tych którzy współpracują z OCW "Spinacz " .

Serdecznie zapraszamy na Wioskę Teatralną   - Teatr w Wegajtach  . Festiwal Wioska Teatralna 19- 25 lipca 2019 .
czytaj więcej >> 2019-07-03

Wolontariusze poszukiwani

 Szukamy otwartych, zaangażowanych i chętnych do uczenia się nowych rzeczy osób, które zechcą spędzić z nami min. 2 tygodnie. Oferujemy przyjazną atmosferę, zakwaterowanie w malowniczym otoczeniu, możliwość zdobycia doświadczenia w prężnie działającym zespole i referencje.
czytaj więcej >> 2019-06-26

Klub Ludzi Pozytywnie Zakręconych

 

W Klubie Ludzi Pozytywnie Zakręconych wspólnie organizujemy akcje, imprezy i festyny mające na celu pomoc organizacjom i osobom indywidualnym. 

Nasze akcje

  • Organizacja loterii fantowej na festynie w ramach XII Warmińsko-Mazurskich Dni Rodzinyktóry odbył się 29 maja 2010 r. Festyn zorganizowany był przez MZPiTU.  Za zebrane pieniądze (362,28 zł) zakupiono: farby, kredki, plasteliny, gry planszowe, karty Piotruś, przybory do tworzenia wyrobów z gliny oraz masy utwardzalnej, szablony do rysowania oraz 10 ryz papieru. Rzeczy przekazano dla małych powodzian przebywających w ramach Zielonej Szkoły w internacie przy ul. Bałtyckiej 37 i 37A.

Fanty na loterię przekazane zostały przez: Miejski Zespół Profilaktyki i Terapii Uzależnień, Miejski Urząd Pracy w Olsztynie, Zespół Szkół Chemicznych w Olsztynie, Stowarzyszenie „Bądź Dobrej Myśli”, Ośrodek Wsparcia dla Matek z Małymi Dziećmi i Kobiet w Ciąży w Olsztynie, Dom Pomocy „Kombatant” oraz Michelin Olsztyn. Dziękujemy za współpracę.

 

  • Loteria Fantowa  „Spinamy Razem” prowadzona w dniu Konferencji podsumowującej pierwszy rok działalności OCW „Spinacz”, 29 kwietnia 2010 r. w Urzędzie Miasta. Zebraliśmy prawie 500zł, za które zakupiono pościel, artykuły higieniczne i szkolne, żywność dla 5 –ciu potrzebujących rodzin. Paczki przekazaliśmy pani pedagog z Gimnazjum nr 11 w Olsztynie.

Fanty na loterię przekazali: Miejski Zespół Profilaktyki i Terapii Uzależnień, Miejski Urząd Pracy w Olsztynie, Zespół Szkół Chemicznych w Olsztynie, Stowarzyszenie „Bądź Dobrej Myśli”, Ośrodek Wsparcia dla Matek z Małymi Dziećmi i Kobiet w Ciąży w Olsztynie, Dom Pomocy „Kombatant”, Firma Handlowo- Usługowa „Sadowski” oraz Restauracja Różana. Dziękujemy za współpracę.

 

·         Współorganizacja Festynu  rodzinnego "Święto Młodości" w Gutkowie dnia 13.06.2009.  Przeprowadziliśmy  ciekawe zabawy, konkursy, było stoisko OCW "Spinacz", przy którym  prowadziliśmy kwestę na  rzecz potrzebującej rodziny z Barczewa podopiecznych Stowarzyszenia Klubu Wolontariusza.

 

·         Organizacja ogniska "Pożegnanie Lata" we współpracy z Domem Kombatanta. Odbyły się zabawy, pieczenie kiełbasek, gry plenerowe,  w których uczestniczyli wolontariusze "Spinacza", pracownicy "Kombatanta", dzieci i przemiłe mieszkanki "Kombatanta".

 

·         Akcja "Świąteczny Gofr". Wolontariusze "Spinacza" piekli i sprzedawali gofry na terenie Szkoły Podstawowej nr 34 w Olsztynie i Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim na Wydziale Nauk Społecznych. Ze sprzedaży gofrów zebraliśmy 400zł. Udało nam się zrobić paczki świąteczne dla 20  rodzin.

 

 

Wolontariusze należący do Klubu Ludzi Pozytywnie Zakręconych:
Magdalena Sutko z córką Kają, Marta Urban-Burdalska z córką Gabrysią, Emilia Ceberek,
Magdalena Dzieniszewska, Magdalena Bartoś, Adam Siwołowski, Katarzyna Kobus, Joanna Taurogińska, Anna Czepil, Agata Szczepańczyk, Wioleta Szarecka oraz Elżbieta Mieczkowska z córką Agatą.

 

I ty również Chcesz się zaangażować?
Zrealizować swój pomysł?
Spotkać ciekawych ludzi i aktywnie spędzić czas w miłej atmosferze?
Skontaktuj się z nami!
Serdecznie zapraszamy do współpracy z nami!
 

 

Kontakt z koordynatorem Klubu Ludzi Pozytywnie Zakręconych:

e-mail: olsztynwolontariat@gmail.com
tel: 503 680 500 (w czasie dyżuru)