Witamy na naszej stronie!

Związek Stowarzyszeń "Razem w Olsztynie" prowadzi
Olsztyńskie Centrum Wolontariatu SPINACZ


 DZIAŁAMY! SPINAMY!

... ludzi – tych co chcą pomagać, i tych, co potrzebują pomocy...

... wszystkich, którzy mają choć minimum chęci, żeby działać..

... idee, pomysły, działania!

 Olsztyńskie Centrum Wolontariatu "Spinacz" jest

członkiem Ogólnopolskiej Sieci Centrów Wolontariatu.

 „Niech nasza droga będzie wspólna” (JPII)

                                                  

 

 

 Szkolenie "Animator czasu wolnego"

Fundacja szuka wolontariuszek/wolontariuszy

 Fundacja Internationaler Bund Polska szuka praktykanta/praktykantki, który wesprze bieżącą działalność organizacji – głównie projekty Wolontariatu Europejskiego i Europejskiegi Korpusu Solidarności.

Internationaler Bund Polska jest fundacją działającą w Krakowie od 2005 roku jako organizacja pożytku publicznego i instytucja kształcąca. Fundacja została założona przez jedną z największych niemieckich organizacji pozarządowych, działających w obszarze oświatowym i socjalnym - Stowarzyszenie Internationaler Bund z siedzibą we Frankfurcie nad Menem.

czytaj więcej >> 2019-07-12

Szkolenie i twórcze spotkanie wolontariuszy .

Na szkoleniu z "Prawnych aspektów wolontariatu "  oprócz osób dzłaj
 
czytaj więcej >> 2019-07-10

Zaproszenie Teatru z Wegajt - dla wszystkich i tych którzy współpracują z OCW "Spinacz " .

Serdecznie zapraszamy na Wioskę Teatralną   - Teatr w Wegajtach  . Festiwal Wioska Teatralna 19- 25 lipca 2019 .
czytaj więcej >> 2019-07-03

Wolontariusze poszukiwani

 Szukamy otwartych, zaangażowanych i chętnych do uczenia się nowych rzeczy osób, które zechcą spędzić z nami min. 2 tygodnie. Oferujemy przyjazną atmosferę, zakwaterowanie w malowniczym otoczeniu, możliwość zdobycia doświadczenia w prężnie działającym zespole i referencje.
czytaj więcej >> 2019-06-26

Nasi Nowi Wolontariusze 2019 r.

 

Nowi wolontariusze na rok 2019 :

Karolina Watkowska – pomaga osobom starszym i niepełnosprawnym , pracuje nad rozwojem lokalnym i regionalnym ,deklaruje również pomoc w nauce języków hiszpanskiego i angielskiego ,pozytywnie nastawiona i uśmiechnięta .

 

Monika Sosnowska – nauczycielka języka angielskiego , uśmiechnięta i sympatyczna , wspiera i pomaga , bierze czynny udział w imprezach wolontarystycznych , robi przepyszne wieloskładnikowe kanapki - polecam .

 

Anna Tabaka – pozytywnie nastawiona , zapracowana młoda osoba ,a mimo to wolne wekendy przeznacza na pomoc wolontaryjną ,w ten sposób kształtuje charakter i jak twierdzi podnosi wartość człowieczeństwa .

 

Luba Rzepecka – już po naszym pierwszym spotkaniu pani Luba postanowiła pomóc niewidomej Marii z ul. Pana Tadeusza i tak zostało – pomaga wyjść na spacer , na rechabilitację i wizyty lekarskie ,całkowicie nastawiona na pomoc i wspieranie osób niepełnosprawnych .

 

Wojciech Markowski – nasz informatyk ,bez jego pomocy nasz stary sprzęt już by nie działał , naprawia tutaj wszystko i rozstawia namioty jak trzeba , jego pasja to sport i rowery , konwersacja z Wojciechem jest bezcenna .

 

Ewelina Szot – inżynier BHP , zadeklarowała pomoc w organizowaniu imprez , akcji i uroczystości , pomoc w opiece i wsparciu , robi wspaniałe tortille – na organizowanych przez nas sobotnich spotkaniach mieliśmy okazję smakować .

 

Olena Pashurowa – dyplomowana pielęgniarka i masażystka , zadeklarowała pomoc dla ludzi starszych i chorych , nastawiona na współpracę międzynarodową i integrację europejską , bardzo wytrwała i odważna , potrafi długo i wytrwale tłumaczyć jak masować chore dziecko czy osobę starszą .

 

Szymon Tomasiuk – młody człowiek , który bez chwili namysłu zadeklarował pomoc w nauce dla dwójki dzieci – podopiecznych MOPS – u i nie zastanawiał się czy warto – bo liczy się uśmiech i radość osoby dla której pomagamy .

 

Wśród naszych wolontariuszy jest osoba wyjątkowa – Wiesława Skora . Wiesia pomaga zawsze – na imprezę „ Szansa dla Niewidomych” zgłosiła się pierwsza i przyprowadziła troje innych wolontariuszy , prowadzi Stowarzyszenie „Światło „ i telefon zaufania , rozlicza wolontaryjnie PIT-y i prowadzi porady księgowe – za dziękuję .

Wszystkim WOLONTARIUSZOM – tym obecnym i tym wcześniejszym – serdecznie dziękujemy i

prosimy o wytrwałość , bo to WASZA PRACA uczy człowieczeństwa .

 

Damian Niedbalec

Damian pomaga gdzie może i komu a dlaczego? po prostu bo to kocha i nie może bez tego żyć a swoim szczęściem chce podzielić sie z innymi. Poza tym pracuje, uczy się ale na wolontariat zawsze znajduje czas. Poza tym Damian jest Honorowym Dawcą Krwi.

Justyna Pesta

Justyna wolontariuszką jest od ponad roku, chce pomagać innym. Aktywnie spędza swój czas godząc go z codziennymi obowiązkami.Studentka kierunku: melodia przyszłości.

Anna Fidurska

Ania jest osobą pełną energii, lubi jeździc na rowerze, czytać książki, interesuje się fotografią. Dla Ani wolontariat jest sposobem na życie, ucieczką od problemów, pewnego rodzaju rozrywką i spełnianiem marzeń o pomaganiu innym.

Beata Ślędak

Beata jest osobą pozytywnie nastawioną do świata. Uważa, że nie ma rzeczy niemożliwych, a niemoc wynika tylko z naszego sposobu myślenia. Wolontariat daje jej siłę do dalszego działania, tutaj poznaje nowych ludzi, spełnia  swoje marzenia. Czuje, że jest na właściwym miejscu.

Ewa Giecko

Dla Ewy wolontariat jest tym czym dla pracoholika praca. Wyznacznikiem jej pracy wolontaryjnej jest uśmiech na twarzy osoby, której pomaga lub wspiera.Według niej każdy/a z nas ma w sobie tę piekną potrzebę pomagania tylko jeszcze jej w sobie nie odkrył.

Anna Piórkowska

Najmłodsza wolontariuszka Olsztyńskiego Centrum Wolontariatu "Spinacz" uczennica  LO 3 w Olsztynie. Czym jest dla Ani wolontariat? Drogą do bycia lepszym człowiekiem. Chce rozwijać się wolontariacie podejmując się coraz to trudniejszych wyzwań.Wolontariat stał się dla Ani pasją i sposobem na życie.W czasie wolnym lubi oglądać filmy, w przyszłości chciałaby podróżować.

Beata Semen

Paweł Chrząszcz

Monika Szepietowska

Katarzyna Wysoczarska

Anna Lewandowska

Magdalena Kupper

Helena Maślanka

Marzena Mitros

Anna Gawerska

Małgorzata Adamczyk

Kamila Surmacz

Arkadiusz Puławski

Emilia Harasim

Natalia Ostapiuk

Mateusz Bujewski

Maciej Sędrowski

Adam Rzepczyński

Weronika Zemanek

Maria Muszyńska

Piotr Czarnecki

Joanna Sarnowska

Justyna Tyszlak

Dorota Jodłowska

Anna Zimowska

Agnieszka Turowicz

Elżbieta Kowzowicz

Marzanna Hercer

Eliza Ilcewicz

Albina Lange

Aleksandra Niewińska - Kulig

Karolina Swatowska

Paula Jabłońska

Małgorzata Urbanek

Anna Dziemiańczyk

Magdalena Świerżewska

Ewa Ziętek

Marta Werner

Małgorzata Bach

Teresa Czajkowska

Beata Rybicka

Sylwia Modrzewska

Ewa Lewicka

Judyta Zeszczuk

Anna Kalinowska

Olsztyńskie Centrum Wolontariatu " Spinacz" przeprowadza akcje. Do każdej z nich przyporządkowani są wolontariusze/wolontariuszki, którzy są zaangażowani w konkretne zadania. 

Wolontariusze/wolontariuszki opiekują się również osobami starszymi, niepełnosprawnymi, udzielają korepetycji, prowadzą szkolenia, warsztaty, kawiarenki językowe.   
    

     

                     

    

 


Do końca 2010

Agata Szczepańczyk
Studentka V roku Teologii. Jest z nami od początku istnienia Centrum - to ona jako reprezentant wszystkich wolontariuszy odsłaniała tablicę "Spinacza" podczas otwarcia Centrum.Obecnie uczestniczy aktywnie w działaniach  promujących wolontariat, współtworzy akcje. Jest  osobą niezwykle dynamiczną, z zapałem do podejmowania nowych wyzwań, a przy tym skrupulatną i dokładną. Marzy o zwiedzaniu Izraela.

Adam Siwołowski
Adam to wszechstronnie utalentowana artystyczna dusza. Pisze wiersze, posiada artystyczny smak i zdolności plastyczne oraz graficzne. W OCW „Spinacz” zajmuje się oprawą graficzną naszych akcji. Jest pomysłodawcą i autorem plakatu akcji  „Świąteczny Gofr”. 
 

Kasia Kobus
Wolontariuszka zaangażowana w działania Klubu Ludzi Pozytywnie Zakręconych. Jest bardzo sumienna i słowna. Kasia zajmuje się obsługa stoisk w czasie akcji, festynów prowadzonych przez Centrum.
 

Elżbieta Mieczkowska
Ela jest wolontariuszką z wielką energia do działania. Bardzo angażuje się  w prowadzenie akcji  całościowo: od etapu organizacji do podsumowania. Jest pomysłodawcą akcji „Świąteczny Gofr” .

 
Wioletta Szarecka
Studentka III roku Pedagogiki. W OCW „Spinacz” podjęła się:
- wykonywania zadań promujących działania Centrum
- udziału w akcjach organizowanych przez Centrum
- tworzenia prezentacji multimedialnej dotyczącej realizowanych zadań centrum Wiola z cierpliwością, dokładnością i zaangażowaniem włącza się w nasze działania.
 

Kaja Sutko-Wróblewska  10 lat
Najmłodsza wolontariuszka. Jest  dziewczynką  z orgomną dawką energii, chętna do pomocy innym. Z zaangażowaniem i radością włącza się w realizację zadań centrum. Kajunia wspólnie z nami przygotowywała otwarcie centrum, skutecznie promowała stoisko "Spinacza " w czasie festynu w Gutkowie, pomaga również w prowadzeniu dokumentacji Centrum w czasie dyżurów mamy (Magdy). Marzeniem Kaji jest zostać weterynarzem.
 
Agnieszka Sadłowska
Studentka III roku Pedagogiki. Wnosi w nasz zespół dużo ciepła i radości, radości, która promieniuje i rozświetla każde działanie.  W OCW „Spinacz” podjęła się:
- wykonywania zadań promujących działania Centrum
- udziału w akcjach organizowanych przez Centrum
- tworzenia prezentacji multimedialnej dotyczącej realizowanych zadań Centrum
 Marzeniem Agnieszki jest podróż dookoła świata!
 
Michał Widźgowski
W OCW „Spinacz” podjął się:
- obsługa stoisk w czasie trwania akcji prowadzonych przez Centrum
- udział w akcjach organizowanych przez centrum
Michał z niezwykłym zaangażowaniem i energią włącza się w organizowane akcje. Marzy o znalezieniu pracy, która będzie mu przynosiła radość i zadowolenie!
 
 
Jolanta Jabłońska,  Anna Capik, Janusz Dzięgielewski, Luiza Bączek, Katarzyna Rucińska, Anna Czapczyk, Anna Karżewicz, Teresa Juchta,   Magdalena Zdanowicz,  Marta Sutko, Dorota Przyłucka, Jagoda Jelińska
to nasi wspaniali wolontariusze, którzy z profesjonalizmem i z wielkim zaangażowaniem pomagali w tworzeniu naszego Centrum w roku 2009.
 

Gdyby nie pomoc i wsparcie wszystkich naszych wolontariuszy otwarcie i funkcjonowanie centrum nie byłoby możliwe.
Dziękujemy wszystkim za chęć pracy z nami !!!