Witamy na naszej stronie!

Związek Stowarzyszeń "Razem w Olsztynie" prowadzi
Olsztyńskie Centrum Wolontariatu SPINACZ


 DZIAŁAMY! SPINAMY!

... ludzi – tych co chcą pomagać, i tych, co potrzebują pomocy...

... wszystkich, którzy mają choć minimum chęci, żeby działać..

... idee, pomysły, działania!

 Olsztyńskie Centrum Wolontariatu "Spinacz" jest

członkiem Ogólnopolskiej Sieci Centrów Wolontariatu.

 „Niech nasza droga będzie wspólna” (JPII)

                                                  

 

 

 Szkolenie "Animator czasu wolnego"

Bezpłatny kurs Pierwszej Pomocy.

  Szkoła TEB Edukacja zaprasza na bezpłatny kurs KWALIFIKOWANA PIERWSZA POMOC, współfinansowany ze środków Unii Europejskiej.
czytaj więcej >> 2019-04-02

Pomoc dla dzieci z najuboższych rodzin .

Jeszcze raz zwracam się z prośbą o pomoc  w imieniu Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej
czytaj więcej >> 2019-03-29

Działania na rzecz zwierząt- czego uczą wolontariuszy.

 Wolontariusze podejmują różnorodne działania na rzecz zwierząt: czasem samodzielnie, organizując pomoc dla bezpańskich psów i kotów żyjących w okolicy, czasem – działając w schronisku. 
czytaj więcej >> 2019-03-21

Wolontariusze\ki poszukiwani !!!!!

 Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Olsztynie poszukuje wolontariuszy\ek
czytaj więcej >> 2019-03-18

Wolontariusze / Wolontariuszki Wokół Centrum

Współpracują z nami:

Damian Niedbalec

Damian pomaga gdzie może i komu a dlaczego? po prostu bo to kocha i nie może bez tego żyć a swoim szczęściem chce podzielić sie z innymi. Poza tym pracuje, uczy się ale na wolontariat zawsze znajduje czas. Poza tym Damian jest Honorowym Dawcą Krwi.

Justyna Pesta

Justyna wolontariuszką jest od ponad roku, chce pomagać innym. Aktywnie spędza swój czas godząc go z codziennymi obowiązkami.Studentka kierunku: melodia przyszłości.

Anna Fidurska

Ania jest osobą pełną energii, lubi jeździc na rowerze, czytać książki, interesuje się fotografią. Dla Ani wolontariat jest sposobem na życie, ucieczką od problemów, pewnego rodzaju rozrywką i spełnianiem marzeń o pomaganiu innym.

Beata Ślędak

Beata jest osobą pozytywnie nastawioną do świata. Uważa, że nie ma rzeczy niemożliwych, a niemoc wynika tylko z naszego sposobu myślenia. Wolontariat daje jej siłę do dalszego działania, tutaj poznaje nowych ludzi, spełnia  swoje marzenia. Czuje, że jest na właściwym miejscu.

Ewa Giecko

Dla Ewy wolontariat jest tym czym dla pracoholika praca. Wyznacznikiem jej pracy wolontaryjnej jest uśmiech na twarzy osoby, której pomaga lub wspiera.Według niej każdy/a z nas ma w sobie tę piekną potrzebę pomagania tylko jeszcze jej w sobie nie odkrył.

Anna Piórkowska

Najmłodsza wolontariuszka Olsztyńskiego Centrum Wolontariatu "Spinacz" uczennica  LO 3 w Olsztynie. Czym jest dla Ani wolontariat? Drogą do bycia lepszym człowiekiem. Chce rozwijać się wolontariacie podejmując się coraz to trudniejszych wyzwań.Wolontariat stał się dla Ani pasją i sposobem na życie.W czasie wolnym lubi oglądać filmy, w przyszłości chciałaby podróżować.

Beata Semen

Paweł Chrząszcz

Monika Szepietowska

Katarzyna Wysoczarska

Anna Lewandowska

Magdalena Kupper

Helena Maślanka

Marzena Mitros

Anna Gawerska

Małgorzata Adamczyk

Kamila Surmacz

Arkadiusz Puławski

Emilia Harasim

Natalia Ostapiuk

Mateusz Bujewski

Maciej Sędrowski

Adam Rzepczyński

Weronika Zemanek

Maria Muszyńska

Piotr Czarnecki

Joanna Sarnowska

Justyna Tyszlak

Dorota Jodłowska

Anna Zimowska

Agnieszka Turowicz

Elżbieta Kowzowicz

Marzanna Hercer

Eliza Ilcewicz

Albina Lange

Aleksandra Niewińska - Kulig

Karolina Swatowska

Paula Jabłońska

Małgorzata Urbanek

Anna Dziemiańczyk

Magdalena Świerżewska

Ewa Ziętek

Marta Werner

Małgorzata Bach

Teresa Czajkowska

Beata Rybicka

Sylwia Modrzewska

Ewa Lewicka

Judyta Zeszczuk

Anna Kalinowska

Olsztyńskie Centrum Wolontariatu " Spinacz" przeprowadza akcje. Do każdej z nich przyporządkowani są wolontariusze/wolontariuszki, którzy są zaangażowani w konkretne zadania. 

Wolontariusze/wolontariuszki opiekują się również osobami starszymi, niepełnosprawnymi, udzielają korepetycji, prowadzą szkolenia, warsztaty, kawiarenki językowe.   
    

     

                     

    

 


Do końca 2010

Agata Szczepańczyk
Studentka V roku Teologii. Jest z nami od początku istnienia Centrum - to ona jako reprezentant wszystkich wolontariuszy odsłaniała tablicę "Spinacza" podczas otwarcia Centrum.Obecnie uczestniczy aktywnie w działaniach  promujących wolontariat, współtworzy akcje. Jest  osobą niezwykle dynamiczną, z zapałem do podejmowania nowych wyzwań, a przy tym skrupulatną i dokładną. Marzy o zwiedzaniu Izraela.

Adam Siwołowski
Adam to wszechstronnie utalentowana artystyczna dusza. Pisze wiersze, posiada artystyczny smak i zdolności plastyczne oraz graficzne. W OCW „Spinacz” zajmuje się oprawą graficzną naszych akcji. Jest pomysłodawcą i autorem plakatu akcji  „Świąteczny Gofr”. 
 

Kasia Kobus
Wolontariuszka zaangażowana w działania Klubu Ludzi Pozytywnie Zakręconych. Jest bardzo sumienna i słowna. Kasia zajmuje się obsługa stoisk w czasie akcji, festynów prowadzonych przez Centrum.
 

Elżbieta Mieczkowska
Ela jest wolontariuszką z wielką energia do działania. Bardzo angażuje się  w prowadzenie akcji  całościowo: od etapu organizacji do podsumowania. Jest pomysłodawcą akcji „Świąteczny Gofr” .

 
Wioletta Szarecka
Studentka III roku Pedagogiki. W OCW „Spinacz” podjęła się:
- wykonywania zadań promujących działania Centrum
- udziału w akcjach organizowanych przez Centrum
- tworzenia prezentacji multimedialnej dotyczącej realizowanych zadań centrum Wiola z cierpliwością, dokładnością i zaangażowaniem włącza się w nasze działania.
 

Kaja Sutko-Wróblewska  10 lat
Najmłodsza wolontariuszka. Jest  dziewczynką  z orgomną dawką energii, chętna do pomocy innym. Z zaangażowaniem i radością włącza się w realizację zadań centrum. Kajunia wspólnie z nami przygotowywała otwarcie centrum, skutecznie promowała stoisko "Spinacza " w czasie festynu w Gutkowie, pomaga również w prowadzeniu dokumentacji Centrum w czasie dyżurów mamy (Magdy). Marzeniem Kaji jest zostać weterynarzem.
 
Agnieszka Sadłowska
Studentka III roku Pedagogiki. Wnosi w nasz zespół dużo ciepła i radości, radości, która promieniuje i rozświetla każde działanie.  W OCW „Spinacz” podjęła się:
- wykonywania zadań promujących działania Centrum
- udziału w akcjach organizowanych przez Centrum
- tworzenia prezentacji multimedialnej dotyczącej realizowanych zadań Centrum
 Marzeniem Agnieszki jest podróż dookoła świata!
 
Michał Widźgowski
W OCW „Spinacz” podjął się:
- obsługa stoisk w czasie trwania akcji prowadzonych przez Centrum
- udział w akcjach organizowanych przez centrum
Michał z niezwykłym zaangażowaniem i energią włącza się w organizowane akcje. Marzy o znalezieniu pracy, która będzie mu przynosiła radość i zadowolenie!
 
 
Jolanta Jabłońska,  Anna Capik, Janusz Dzięgielewski, Luiza Bączek, Katarzyna Rucińska, Anna Czapczyk, Anna Karżewicz, Teresa Juchta,   Magdalena Zdanowicz,  Marta Sutko, Dorota Przyłucka, Jagoda Jelińska
to nasi wspaniali wolontariusze, którzy z profesjonalizmem i z wielkim zaangażowaniem pomagali w tworzeniu naszego Centrum w roku 2009.
 

Gdyby nie pomoc i wsparcie wszystkich naszych wolontariuszy otwarcie i funkcjonowanie centrum nie byłoby możliwe.
Dziękujemy wszystkim za chęć pracy z nami !!!